Сто років назад в українському місті Чернігів було засновано перший в Європі професійний театр ляльок, проте сьогодні це старовинне українське місто, якому понад 1300 років є майже повністю зруйнованим Російською Федерацією. 24 лютого 2022 року Росія розпочала війну та геноцид українського народу, росіяни руйнують міста, вбивають мирних людей, в тому числі дітей. Російські військові руйнують театри, школи, дитячі садки, музеї, пам’ятки історії та архітектури, український народ зазнає неймовірних страждань, а українські лялькарі будучи невід’ємною частиною свого народу, страждають разом з ним.

Однак російські лялькарі не проявляють професійної солідарності та, очевидно, повністю розділяють бажання Путіна “остаточно вирішити українське питання”. Російський центр УНІМА ніколи не виступав проти дій російської влади, завжди підтримував анексію українських територій, не засуджував російської агресії та навіть не зробив формальних закликів до миру. Єдиним виключенням серед лялькарів всього світу, що намагаються всіляко підтримати українців є російські лялькарі. УНІМА в Росії фінансується урядом РФ і цілком розділяє відповідальність за дії своєї держави. Світове товариство наклало на РФ безпрецедентні санкції, Росію позбавлено торгівельних та фінансових інструментів, її виключено з багатьох світових культурних процесів, але вона й дотепер перебуває у складі УНІМА та ЮНЕСКО.

Чи відповідають дії та бездіяльність Російського центру УНІМА статутним вимогам організації? Чи може РФ після бомбардувань театрів, музичних та загальноосвітніх шкіл, навмисного знищення пам’яток занесених до списку ЮНЕСКО перебувати у тому ж ЮНЕСКО?

ГО УНІМА-Україна наполягає на негайному призупиненні членства Росії в УНІМА та ЮНЕСКО. Ми вважаємо, що за агресію, вбивства дітей та їхніх батьків, знищення драматичних театрів та театрів ляльок, історичних та культурних об’єктів, інші грубі порушення принципів УНІМА, яких припускається Росія, та всього варварства, яке вона вчинила, ця держава має заплатити набагато вищу ціну.

Рада ГО УНІМА-Україна
В. О. Президента УНІМА-Україна

Валентин ФЕТІСОВ