Меню Закрити

«Прем’єри сезону»

Шановні колеги!

Національний центр міжнародної спілки діячів театру ляльок «UNIMA-УКРАЇНА» запрошує очолювані Вами театри ляльок взяти участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі театрів ляльок «Прем’єри сезону-2018-2019».

В огляді-конкурсі можуть брати участь вистави, які створені протягом театрального сезону 2018-2019 років, прем’єри яких відбулись від 01 липня 2018 року до 01 липня 2019 року. «Повтори» постановок, які були здійснені в інших театрах, на розгляд не приймаються.

Для участі в огляді-конкурсі уповноважені вами особи мають розмістити запис відео вистави на каналі YOUTUBE з прямим лінком (посиланням) для обмеженого перегляду і вказати цей код доступу до відео в АНКЕТІ (скачати анкету). Обов’язково перевірте, чи відкривається відео.

Просимо до 15 листопада 2019 р. надіслати анкети та 3-5 фото цих вистав на електронну пошту unimafest@ukr.net

Оголошення підсумків конкурсу і урочисте нагородження номінантів та переможців має відбутися в останній понеділок напередодні міжнародного Дня Лялькаря, 16 березня 2020 року. Місце проведення буде узгоджено і повідомлено додатково.

З повагою
та надією на співпрацю,
президент ВГО УНЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА»
Сергій Брижань

На виникаючі питання спробуємо відповісти:
Тетяна Вітряк – 068-193-38-85
Валентин Фетісов- 067-565-93-52
Сергій Брижань – 067-7-571-571

Положення про Всеукраїнський огляд-конкурс театрів ляльок «Прем’єри сезону»

Всеукраїнський огляд-конкурс «Прем’єри сезону» засновано Всеукраїнською громадською організацією «Український центр міжнародної спілки діячів театру ляльок УНІМА-УКРАЇНА».

Положення про проведення огляду-конкурсу прийняте рішенням ради ВГО УЦМСДТЛ «УНІМА-УКРАЇНА» 1.11.2016.

Мета та завдання огляду-конкурсу:

– дослідження тенденцій розвитку театрів ляльок в Україні;
– заохочення театрів до сміливих творчих пошуків;
– підтримка молодих фахівців;
– оцінка вистав високопрофесійною театральною критикою;
– рекомендації для участі в міжнародних фестивалях, які проводить UNIMA.

Учасники:

Професійні театри ляльок України державної, комунальної, та приватної форм власності.

Регламент проведення:

Огляд-конкурс проводиться щороку за підсумками попереднього театрального сезону. Для участі у огляді-конкурсі керівництво театру або уповноважена особа мають розмістити до 15 листопада 2019 р. запис відео вистави на каналі YOUTUBE з посиланням «для обмеженого перегляду» і відправити лінк доступу до відео на електронну адресу оргкомітету огляду-конкурсу разом з анкетою (форма анкети додається).

Результати огляду-конкурсу

Підсумки перегляду вистав підводить журі, склад якого затверджує Правління ВГО УЦМСДТЛ «УНІМА-УКРАЇНА», у таких номінаціях:
– Краща чоловіча роль;
– Краща жіноча роль;
– Краща анімація ляльки;
– Краща режисура;
– Кращий художник;
– Краща оригінальна музика до вистави;
– Кращий конструктор ляльок;
– Найкращий дебют (актор, режисер, художник, композитор, драматург);
– Найкраща «бейбі-вистава» (до 3 років)
– Найкраща вистава для дітей дошкільного віку;
– Найкраща вистава для дітей молодшого шкільного віку;
– Найкраща вистава для молоді і дорослих;
– Гран-прі огляду-конкурсу (не входить до номінацій, а є спільним рішенням журі і ради УНІМА-УКРАЇНА).

Приз професійних глядацьких симпатій

Окрема нагорода, що визначається найбільшою кількістю голосів глядачів-лялькарів-професіоналів, яку набирає вистава.

Процедура голосування відбувається наступним чином: до кожного місцевого осередку ВГО «УНЦМСДТЛ «УНІМА-УКРАЇНА» надсилається лист з посиланнями на Youtube для перегляду всіх вистав-учасників огляду-конкурсу. Кожен член осередку організації, який сплатив членські внески за 2019 рік, має право до 20 лютого 2020 р. переглянути всі вистави, та віддати один голос за будь-яку з вистав (на його думку, найкращу серед представлених у цьогорічному конкурсі, окрім вистави свого театру). Щоб голос було зараховано тій чи іншій виставі, ГОЛОВІ МІСЦЕВОГО ОСЕРЕДКУ необхідно надіслати листа на електронну скриньку unimafest@ukr.net з позначкою «Приз глядацьких симпатій», в якому має бути – СПИСОК членів місцевого осередку UNIMA з результатами голосування, вказавши, напроти прізвища голосуючого, Назву вистави, яка на його думку є переможницею у номінації «Приз професійних глядацьких симпатій».

Переможець в номінації визначається на засіданні ради UNIMA простим підрахунком голосів.

Терміни проведення огляду – конкурсу

1. Подача анкети та публікація відео до 15 листопада 2019 р.
2. Визначення членами журі переможців огляду-конкурсу до 1 березня 2020 р.
3. Оголошення і нагорода переможців має відбутися 16 березня 2020 року в понеділок напередодні міжнародного Дня Лялькаря. Про місце урочистостей з вручення нагород буде повідомлено на початку 2020 року.

Визначення та відзнаки переможців огляду-конкурсу:

1. Вистави, що відзначені журі у певній номінації, (кожен з членів журі вибирає одну виставу в кожній номінації), нагороджуються почесними дипломам номінантів огляду-конкурсу.
Визначені таким чином вистави-номінанти обговорюються на спільному засіданні журі. Рішення щодо перемоги тієї чи іншої вистави у певній номінації вирішується більшістю голосів.

2. Після цього члени журі оголошують рішення стосовно переможців для Правління ВГО УНЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА».
3. Члени журі на спільному засіданні можуть (не обов’язково) запропонувати одну додаткову номінацію і спільно визначити переможця у цій номінації.
4. Правління ВГО УНЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА» нагороджує переможця у кожній з номінацій дипломом лауреата та пам’ятним знаком огляду-конкурсу.
5. Інформація про результати огляду-конкурсу оприлюднюється на офіційному сайті ВГО УНЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА» та у засобах масової інформації.
6. Вистави-лауреати рекомендуються для участі у міжнародних фестивалях театрів ляльок, які проводить UNIMA.

Фінансове забезпечення огляду-конкурсу

Фінансове забезпечення здійснюється за рахунок коштів ВГО УНЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА», спонсорських та благодійних пожертвувань, інших джерел та надходжень, не заборонених законодавством України.

З повагою, рада ВГО УНЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА»